Staż

Staż jest jednym ze sposobów zdobywania doświadczenia zawodowego po ukończeniu studiów czy szkoły zawodowej. Ta forma zatrudnienia skierowana jest do wszystkich młodych ludzi, którzy chcą rozpocząć swoją karierę zawodową od zdobycia solidnego doświadczenia. Nie od dziś bowiem wiadomo, że żadna szkoła średnia i wyższa nie przygotowują w odpowiednim stopniu do pracy zawodowej. Solidna wiedza, którą można podczas wielu lat nauki zdobyć to jedno, natomiast równie ważne jest doświadczenie zawodowe i praktyczna umiejętność wykorzystania zdobytej wiedzy, a to można uzyskać tylko i wyłącznie stykając się z daną dziedziną w praktyce.
Staże często organizowane są przez duże międzynarodowe korporacje, http://sklepswanson.pl/kwas-foliowy800mcg-250kaps które niejednokrotnie kilka razy w roku organizują nabór wśród absolwentów szkół wyższych i średnich. Osoby, które najlepiej poradzą sobie na stażu mogą liczyć na zatrudnienie w danej firmie. Okres stażu warto wykorzystać maksymalnie jak tylko się da chłonąc wiedzę od doświadczonych pracowników. Staże zwykle trwają około 3 miesięcy i często też są darmowe. Tylko nieliczne firmy oferują swoim stażystom pensję, a w dodatku w większości przypadków są to dosyć symboliczne kwoty.
Konkurencja na rynku pracy jednak jest tak ogromna, że wielu młodych ludzi decyduje się na początku swojej kariery zawodowej skorzystać z tej możliwości zdobycia doświadczenia.

Źródło: